Krótszy termin dla PIT-11 i PIT-8C

W związku z wprowadzeniem usługi Twój e-PIT od rozliczenia za rok 2018, zmieniają się również terminy, w których firmy powinny wystawić pracownikom PIT-11, a biura maklerskie PIT-8C. W 2019 roku czas na przygotowanie tych dokumentów będzie o miesiąc krótszy. Firmy i biura maklerskie mają czas do końca stycznia na wysłanie PIT-11, PIT-8C.

Dlaczego termin został przełożony?

Czas na wysłanie PIT-11 oraz PIT-8C został skrócony, ze względu na to, że Krajowa Administracja Skarbowa oraz Urząd Skarbowy planują zgodnie z programem Twój e-PIT udostępnić podatnikom gotowe deklaracje podatkowe PIT-37 i PIT-38 do dnia 15 lutego 2019 roku.

– Priorytetem jest jak najszybsze rozliczenie, aby podatnicy w jak najkrótszym czasie otrzymali zwrot nadpłaty PIT – stwierdził Tomasz Robaczyński, wiceminister finansów w trakcie obrad sejmowej komisji finansów publicznych.

Jak skorzystać z Twój e-PIT?

Dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, umowę o dzieło, umowę zlecenie lub pobierających świadczenia z ZUS, usługa Twój e-PIT jest wielkim ułatwieniem. Dzięki niej będziemy mogli zapomnieć o corocznym obowiązku składania deklaracji PIT. Nasze zeznanie podatkowe zostanie automatycznie przygotowane na podstawie danych posiadanych przez Urząd Skarbowy i Krajową Administrację Skarbową. Będziemy mogli zalogować się na Portal Podatkowy w celu:

  • szybkiego zatwierdzenia zeznania podatkowego,
  • wprowadzenia zmian w zastosowanych ulgach i odliczeniach,
  • wpisania numeru KRS Organizacji Pożytku Publicznego.

Możemy również nic nie robić. Z dniem 30 kwietnia 2019 roku nasze zeznanie podatkowe zostanie przesłane automatycznie do Urzędu Skarbowego. Twój e-PIT w 2019 roku będzie obejmował podatników korzystając z PIT-37 oraz PIT-38.