Ostatnie dni na złożenie PIT-11 i PIT-8C

Uwaga! Ostatnie dni na złożenie PIT-11 i PIT-8C!

W tym roku płatnicy nie mogą zapomnieć o terminowym złożeniu druków PIT-11, PIT-8C, ale także PIT-11A, PIT-40A, PIT-R oraz IFT-1. Ostateczny termin na dostarczenie do urzędu skarbowego niezbędnych deklaracji upływa wraz z ostatnim dniem stycznia. Warto pamiętać o terminach wyznaczanych przez urząd skarbowy i stosować się do nich, aby uniknąć często bolesnych kar finansowych dla nieskrupulatnych płatników, którzy nie zdążą z dokonaniem swojego obowiązku w wyznaczonym terminie.

Druki składamy przez Internet

Bardzo ważną informacją dla płatników w 2019 roku jest również to, że druki PIT-11, PIT-8C należy składać wyłącznie drogą elektroniczną, czyli przy pomocy Internetu, a nie jak w poprzednich latach, w których małe przedsiębiorstwa miały możliwość złożenia druków osobiście w formie papierowej.

W tym roku należy dokonać złożenia PIT-11 oraz PIT-8C do końca pierwszego miesiąca roku elektronicznie w związku z wprowadzoną platformą Twój e-PIT, która stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla polskich podatników, którzy często podczas wypełniania swoich deklaracji podatkowych borykali się z niemałymi problemami.

Zmiana na potrzeby usługi Twój e-PIT

Od 2019 roku wprowadzono dla osób rozliczających się przy pomocy PIT-37 oraz PIT-38, to znaczy dla osób, które uzyskały przychód z tytułu pracy oraz dla osób, które osiągnęły przychód z tak zwanych kapitałów pieniężnych, innowacyjną formę rozliczenia rocznego, która umożliwia podatnikom o całkowitym zapomnieniu o uporczywym obowiązku wypełniania PIT, bowiem w tym roku zostanie on dla nas przygotowany automatycznie na podstawie dostarczonych druków PIT-11 oraz PIT-8C. Podatnicy, którzy nie zrobią nic w związku ze swoim rozliczeniem, zostaną rozliczeni przez KAS, a ich rozliczenie podatkowe zostanie automatycznie wysłane 30 kwietnia do urzędu skarbowego.

Oczywiście podatnicy będą mieli możliwość od 15 lutego sprawdzenia swojej deklaracji oraz ewentualnego wprowadzenia zmian, czy też zatwierdzenia wniosku lub całkowitego jego anulowanie.

W związku z wprowadzeniem nowoczesnej formy rozliczania polaków, płatnicy muszą drogą elektroniczną dostarczyć druku PIT-11 i PIT-8C do końca stycznia, aby możliwe było dokonanie rozliczeń za podatników.

Nie zmienia się jednak ostateczna data dostarczenia druków bezpośrednio do podatników, którym należy dostarczyć deklaracje PIT-11 i PIT-8C do 28 lutego.

Płatnicy podczas wypełniania druków informujących o wysokości uzyskanych przychodów oraz wysokości poniesionych kosztów i opłaconych składek muszą także skorzystać z nowego wzoru druku.