PIT-28 w Twój e-PIT od rozliczenia za 2019 rok

Roczne rozliczenie podatku staje się dla podatników coraz łatwiejsze. Od tego roku mogą oni bowiem korzystać z usługi Twój e-PIT, której zadaniem jest uzupełnienie dla każdego podatnika deklaracji podatkowej.

Od 15 lutego 2019 roku osoby rozliczające się poprzez wypełnienie druku PIT-37 oraz PIT-38 mogą całkowicie zapomnieć o obowiązku złożenia zeznania podatkowego, gdyż zostanie ono wypełnione przez urząd skarbowy, a następnie automatycznie wysłane. Oczywiście specjaliści polecają sprawdzenie swojego rozliczenia, choćby w celu ewentualnego uzupełnienia ulg, z których mamy prawo skorzystać.

Kiedy Twój e-PIT rozliczy także PIT-28?

Początkowo Ministerstwo finansów informowało o chęci rozszerzenia programu w przyszłym roku o druki PIT-36 i PIT-36L, aby także przedsiębiorcy mogli skorzystać z najwygodniejszej formy dokonania rozliczenia rocznego.

W związku z wielkim sukcesem usługi Twój e-PIT mają zostać uzupełnione także zeznania podatkowe dla osób rozliczających się w sposób liniowy. Oznacza to, że podatnicy, którzy dokonują rozliczenia na druku PIT-28 prawdopodobnie będą mieli możliwość skorzystania z niej już w 2020 roku.

PIT-28 w Twój e-PIT

Co prawda, przedsiębiorcy w tym roku musieli jeszcze samodzielnie dokonać wszelkich obliczeń, związanych z opodatkowaniem swoich zysków, dodatkowo mieli oni utrudnione zadanie, gdyż musieli we wcześniejszym terminie złożyć między innymi deklaracje PIT-11, aby podatnicy mogli zostać rozliczeni prze Krajową Administrację Skarbową.

Druki dla firm, także z uwzględnieniem PIT-28 mają zostać za nas uzupełnione już podczas przyszłorocznego rozliczenia.

Korzyści usługi Twój e-PIT

Jak powszechnie wiadomo, polscy podatnicy bardzo chętnie korzystają z nowoczesnych form i ułatwień, jakie niosą za sobą wprowadzane zmiany. Już od wielu lat stale rośnie ilość osób rozliczających się poprzez użycie programów online, które umożliwiają rozliczenia przychodów bez wychodzenia z domu, a przy tym zbędnego marnowania czasu na podróż i oczekiwanie w kolejce.

Usługa Twój e-PIT idzie jednak o wielki krok w przód, gdyż poza możliwością dokonania obowiązku podatkowego w swoim fotelu, dodatkowo zmniejsza konieczność wypełniania dla wielu skomplikowanych druków niemal do zera.

Wynika to z uzupełnienia rozliczenia rocznego bezpośrednio przez urząd skarbowy, na podstawie otrzymanych od płatników, czyli pracodawców danych oraz posiadanych już informacji dotyczących preferencji podatnika.

Oczywiście najlepiej, aby każdy sprawdził swoje zeznanie, uwzględnił brakujące ulgi oraz edytował informacje, które uległy zmianie, takie jak numer konta bankowego. Jednak w przypadku całkowitej rezygnacji z logowania się do systemu podatkowego oraz wypełniania formularza, zostanie on i tak rozliczony, uwzględniając informacje, które zawarte zostały przez KAS.

Dzięki temu nie tylko otrzymujemy możliwość sprawnego uzupełnienia deklaracji, ale również nie spotkamy się już z karami, związanymi z nieterminowym złożeniem wniosków rozliczeniowych, gdyż w przypadku zapomnienia o nim, zostanie wysłane automatycznie.

Dlatego też przedsiębiorcy z niecierpliwością oczekują, aż najwygodniejsza forma rozliczeniowa zostanie udostępniona także dla nich.